Firestone Building Products
Home
Kontakty
Administrace

Historie a současnost EPDM

V šedesátých letech byly zavedeny technologie odvozené z výroby elastomerů a polymerů, jakožto alternativa ke konvenčním systémům z asfaltových pásů, které se mnoho desetiletí předtím používaly jako základní střešní systémy.

Syntetická guma EPDM byla poprvé představena v roce 1962 a komerční výroba začala v roce 1963. První střechy z EPDM byly nainstalovány na konci šedesátých let. Od té doby zaznamenalo jejich použití prudký nárůst hlavně díky jejich dvěma unikátním vlastnostem:

  • Kompletně nasycený polymerový řetězec, který poskytuje prakticky neomezenou odolnost vůči ozónu a vlivům počasí, dobrou tepelnou odolnost a nízkou teplotní a pružnost v nízkých teplotách.
  • Schopnost přijmout relativně velká množství plniva a oleje ve srovnání s jinými gumami při udržení vysoké úrovně fyzikálních vlastností směsi.

Tato kombinace vysoké kvality a cenové výhodnosti vedla k rychlému proniknutí na různé trhy. Směsi EPDM byly skutečně vyvinuty pro širokou škálu aplikací např.:

  • Stavebnictví: gumové střešní membrány, izolace kanálů, rybníků a nádrží, těsnění oken.
  • Automobilový průmysl: hadice chladičů a topení, brzdové díly, těsnění.
  • Různé: pásové dopravníky, nárazníky v docích, těsnění, přívodní a odpadní hadice.

    Ve stavebnictví byly úspěšně nainstalovány milióny čtverečních metrů střešních membrán Firestone EPDM na celém světě počínaje mrazivými podmínkami na Aljašce a konče vyprahlými pouštěmi na Středním východě, přičemž vždy zachovaly vodotěsnost desetitisíců budov a staly se jednou z nejlépe přijímaných membrán nové technologie.valid xhtml,css www.firestonebpe.com designed by Maxdesign.cz

^Nahoru